Alizée

7. srpna 2011 v 20:16 | Natálie |  → Music
Její celé jméno je Alizée Jacotey. Alizée je francouzská popová zpěvačka. Už jako dítě se zajímala o tanec a od 4let začala navštěvovat hodiny tance a tři roky navštěvovala hodiny zpěvu. V roce 1995 vyhrála cenu v kreslení - výlet na Maledivy letadlem pomalovaném v barvách její vítězné kresby a pokřtěné na jméno Alizée. Téhož roku v září 1995 se Alizée zapsala na Premiere S. V roce 1995 - kdy jí bylo 15 - vystoupila v televizní show pro talenty (Graines de Star), kde původně chtěla předvést taneční vystoupení. Kategorie tance byla však pouze pro skupiny a proto se zůčastnila hudební soutěž, na které nakonec dokázala získat ocenění pro nejnadějnější mladou hudební hvězdu.
Převrat v jejím životě však přišel, když ji její přátelé řekli, že stanice M6 vydala konkurz o nazpívání písně Moi..Lolita. Alizée ji nazpívala na kazetu a spolu s fotkou poslala do rádia. Byla okamžitě vybrána a pozvána do Paříže aby tento singl nazpívala. Jejího vítězného vystoupení si všimla zpěvačka Mylène Farmer spolu s Laurentem Boutonnatem, kteří hledali mladou a neokoukanou zpěvačku na podílení se v jejich novém projektu. Tito dva s Alizée začali spolupracovat a jejich práce vyústila ve vydání albaGourmandises (2000), které po Francii sklízelo velké úspěchy. V roce 2003 Alizée vydala své druhé album, Mes Courants Électriques, které bylo také úspěšné, ačkoli ne tolik jako album první. Mes Courants Électriques bylo následováno DVD albem, na kterém Alizée vystupovala na koncertech po Francii.
17. listopadu 2000 byla Alizée udělena cena za největší hudební objev roku, o dva měsíce později (20. ledna 2001) dostává ve městě Cannes při NRJ Music Awards další dvě ceny. V roce 2001, poté co se její album rozšířilo do celé Evropy, Kanady, Ruska a Japonska vyhrála také HIT FM AWARD v Rusku. Alizée také obdržela Gold disk v Nizozemí, kde se singl Moi..Lolita držel 3 týdny mezi třemi nejlepšími klipy v žebříčku. To samé se stalo i v Německu.

18. března 2003 vyšlo její druhé album s názvem Mes courants électriques (Mé elektrické proudy). Obsahuje celkem jedenáct písní. Alizée je vdaná za francouzského zpěváka Jérémyho Châtelaina (*1984) a má s ním jedno dítě, Annily (*2005).jérémy châtelain


zdroje: tady a tady


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.