David Lagercrantz - Dívka v pavoučí síti

23. prosince 2015 v 22:40 | Natálie |  → Knihy
Inspirováno sérií Stiega Larssona
Počet stránek.: 468
Obsah: Časopis Milénium má nové majitele a jeho kritici tvrdí, že Mikael Blomkvist je vyhořelý a že uvažuje o změně zaměstnání. Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu tvrdí, že pro něj má důležité informace o americké zpravodajské službě a že byl v kontaktu s výbornou mladou hackerkou, která se podobá někomu, koho Blomkvist velice dobře zná. Mikael Blomkvist doufá v exkluzivní reportáž, kterou on i Milénium tak zoufale potřebuje. Lisbeth Salanderová má jako obvykle své vlastní plány. Ale nadešel čas, aby se jejich cesty ještě jednou zkřížily.
Můj názor:
Ten, kdo četl předchozí 3 díly (Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda), tak určitě neodolal novému dílu, který bohužel nenapsal už původní autor.
Kniha se mi líbila, chytlo mě to a nepustilo. Podle mého se nový autor snažil a my se můžeme jenom domnívat, jak to chtěl ten původní. Přečetla jsem ji za 4 dny, což je můj osobní rekord. V tohle díle se nám odkrývá Lisbethinino dětství a po celý čas si uvědomujeme, jak to všechno do sebe zapadá. Takže vám ji vřele doporučuju a pokud jste nečetli ani předchozí díly, tak si je přečtěte, pokud vás baví severská literatura, a rozhodně to není ztráta času.


Citát:
Zaměřte se na nejslabší místo. Bojujte.
(Lisbeth Salanderová)
Autor: Švédský novinář a spisovatel, napsal několik úspěšných populárně-naučných knih i románů, z nichž se největšího ohlasu dočkal bestsellerový životopis Já jsem Zlatan Ibrahimović (2011). Této knihy, která podle recenzentů hloubkou svého vhledu do současné společnosti přesahuje žánr sportovní biografie, se ve Švédsku prodalo přes 700 tisíc výtisků, vyšla v patnácti zemích světa a dostala se do užší nominace na nejprestižnější švédskou knižní cenu Augustpriset.


druhy přebalů knih v různých zemi si můžeme prohlédnout
(některé jsou opravdu děsivé)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 cincina cincina | Web | 24. prosince 2015 v 14:45 | Reagovat

Tak tuhle knihu neznám:O
Jinak ti přeji Veselé Vánoce, bohatého Ježíška a ať se ti splní všechna tvá přání! ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.