Masky (úvaha o přátelství a přetvářce)

23. ledna 2016 v 8:34 | Natálie |  → Mé výtvory
Cítím strach, když se na mě dívají hrozivé obličeje a chci pryč. Vytáhli mě z auta a rozestoupili
Se kolem mě a začali mě píchat ježčí kůží. Jist jste už pochopili, že se jedná o čerty.
Sice se teď bojíme, bojíme se tmy, brouků a pavouků, ale největší strach bychom měli mít
Sami ze sebe. Každé ráno, jenom co vstaneme z postele na sebe - krom líčidel - nahodíme masku. Nasadíme si j pevně, aby nám přes náročný den nespadla. Proč to ale děláme? Proč téměř všem okolo lžeme? Lžeme o tom, jak nám je, jak se cítíme a třeba o tom, že nás nic nebolí, proto je všech "fajn". Proč si však takhle ubližujeme? Proč čekáme, až se nám všechno rozpadne místo toho, abychom řekli, co se děje? Proč čekáme, až se zničíme? Někdy, když je toho na nás hodně, tak nám ta maska spadne, a lidi okolo nás si začnou všímat. Někomu to dělá dobře. Když nás vidí zlomené, jak se topíme ve vlastních slzách a smutku. Od toho však máme přátele. Na základě těchto situacích poznáme, komu můžeme věřit, a komu ne. Právě ti jsou tady od toho, aby nám pomohli a objali nás.Když se podíváte všude kolem tak uvidíme lidi, kteří se usmívají. Někdy je to pravda, třeba
Jsou doopravdy šťastní. Co se však stane, když se podíváme skrz ni? Uvidíme nešťastného člověka. Usmívá se jenom proto, aby nás ničím nezatěžoval, ale o to je to pro něho horší. Užírá se, je duchem nepřítomný a najednou, jako by ztratil řeč. Když ty náznaky budeme ignorovat, když mu budeme nadále říkat, jak je všechno skvělé a on by nám tak rád řekl, co se děje, ale nemůže, protože má strach.
Strach. A jsme zpátky u něj. Ten je příčinou všeho zla. Všech masek kolem nás. Všech

Lží, kterými krmíme všechny okolo. Stačilo by, kdybychom si my všichni na jeden den nenasadili masku. Co by jsme viděli? Opravdu bychom viděli šťastné lidi? Opravdu by každému bylo do zpěvu? A nebo bychom viděli, jak se vše kolem nás potápí v slzách a smutku?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaké období máš nejraději?

Jaro
Léto
Podzim
Zima

Komentáře

1 Beatricia Beatricia | Web | 23. ledna 2016 v 10:29 | Reagovat

Velmi hezká a inteligentní úvaha s filozofickým nádechem. Je to pravda. že mnozí zlomyslní lidé mají radost z cizí  bolesti a nezdaru. Proti takovým jedincům je naše, i předstíraná, veselost a spokojenost účinnou obranou. Jinak ale, opravdové přátele poznáme, i když nemáme tu masku spokojenosti a štěstí a oni se nám, snaží pomoct. ☼☼☼

2 Aya Aya | Web | 23. ledna 2016 v 20:17 | Reagovat

Proč nosíme masky a proč se bojíme okolí říct to co nás trápí? Je to ze strachu a z nepochopení. Z neschopnosti vyjádřit to, co doopravdy cítíme a ze strachu z toho, že nad tím druzí mávnou rukou, vysmějí se nám nebo nás odkopnou... Proto nosíme masky a uvnitř sami sebe trpíme.

3 moje-farby moje-farby | Web | 11. ledna 2018 v 20:39 | Reagovat

Človek musí mať štastie, aby poznal správnych ľudí, pred ktorými si môže sundať masku a vytvoriť si skutočných priateľov - lenže svet nie je ideálny a musí dávať pozor, tá maska je niekedy naozaj potrebná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.